بدنساز ها روزانه چای احمد سیلان را به جای آب می نوشند

چای، محبوب ترین نوشیدنی مصرف شده توسط دو سوم جمعیت جهان، از برگ فرآوری شده گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود. انواع چای بر اساس فرآوری یا رشد برگ های برداشت شده سیاه (تخمیر شده)، سبز (غیر تخمیری) و اولانگ (نیمه تخمیری) هستند.

انواع عمده چای احمد سیلان در نحوه تولید و پردازش چای با توجه به فرآیندهای مختلف خشک کردن و تخمیر که ترکیب شیمیایی آن را تعیین می کند، متفاوت هستند.

چای سبز با استفاده از برگ‌های جوان چای تولید می‌شود و پس از پژمرده شدن، بخارپز کردن یا پختن تابه، خشک کردن و دانه‌بندی برای مصرف بدون تخمیر به فروش می‌رسد.

برای جلوگیری از تخمیر برگ های چای توسط فعالیت های آنزیمی طبیعی، پخت تابه مورد نیاز است. به برگ های چای اجازه داده می شود تا چندین ساعت تخمیر شوند، قبل از دود، شعله یا بخارپز برای تهیه چای سیاه. چای اولانگ با اکسیداسیون جزئی برگ، حد واسط بین فرآیند چای سبز و سیاه تولید می شود.

چای

چای سیاه ابتدا با قرار دادن برگ های چای در معرض هوا و اکسید شدن آن ها ساخته می شود. این فرآیند اکسیداسیون برگها را به رنگ قهوه ای تیره تبدیل می کند و در طی این فرآیند طعم آن تشدید می شود. سپس برگها را به همان شکل رها می کنند یا حرارت داده، خشک و خرد می کنند.

چای سبز برای مزایای سلامتی آن، از جمله اثرات شیمیایی پیشگیری کننده سرطان و اثرات شیمی درمانی [2، 3] بهتر مورد مطالعه قرار می گیرد، اما داده های نوظهور نشان می دهد که چای سیاه ممکن است ویژگی های مشابهی برای ارتقاء سلامت داشته باشد.

اولین اثر ثابت شده برای پیشگیری از سرطان چای، مطالعه ما در سال 1988 است . در حال حاضر، 1000 نشریه علمی در مقالات علمی در PubMed وجود دارد که توانایی پیشگیری از سرطان چای را مستند می کند.

مطالعات متعددی که در آزمایشگاه ما آغاز شد و متعاقباً از بسیاری از آزمایشگاه‌های دیگر تأیید شد، نشان داده‌اند که کاتچین‌ها و تافلاوین‌های موجود در چای ممکن است خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها را در انسان کاهش دهند.